Hogyan befolyásolja az elszigeteltség a mentális egészséget?
Noha a fizikai távolság hatékony módja sok vírus elterjedésének lelassítására, ez magányosság és elszigeteltség érzéseihez is vezethet, különösen az idősebb felnőtteknél.
Az emberek távolodnak a másoktól, hogy megakadályozzák a SARS-COV-2 terjedését, ami COVID-19-et okoz. Az elszigeteltség azonban jelentősen befolyásolja az egészségre, hozzájárulva olyan állapotokhoz, mint a depresszió, a szorongás és a demencia.
Ezért az Egészségügyi Világszervezet (WHO) arra ösztönzi az embereket, hogy folytassák a távoli szocializációt, például telefonon vagy online platformon keresztül.
Ez a cikk azt tárgyalja, hogy az elszigeteltség és a mentális egészség hogyan befolyásolja egymást. Azt is feltárja, hogy ki a leginkább veszélyben, néhány olyan jel és tünet, amelyek azt sugallják, hogy egy személynek támogatásra van szüksége, és hogy az emberek hogyan tudják kezelni a magányt és az elszigeteltséget.
Elkülönítés és mentális egészség
A WHO szerint a szociális támogatási hálózatok szerint jelentős pozitív hatással lehet az egészségre. Valójában sok ország most a magányt egészségügyi prioritásként kezeli.
A társadalmi kapcsolat elengedhetetlen mind a mentális, mind a fizikai egészség szempontjából. Egyes kutatók még azt is hiszik, hogy a kapcsolatok biológiai igények és létfontosságúak a jólétünk és a túléléshez.
A magányossággal és az elszigeteltséggel kapcsolatos mentális egészségügyi kockázatok között szerepelhet:
- Depresszió
- szorongás
- öngyilkosság /
- Demencia
- Alzheimer -kór
A kutatók szintén azonosították a magány és a fizikai állapot, például a szívbetegség és az emlőrák közötti kapcsolatokat.
További tanácsok a Covid-19 megelőzésével és kezeléssel kapcsolatban látogasson el a Coronavírus Hubba.
Ki veszélyben van?
A világ jelenleg a COVID-19 járványokkal foglalkozik, és az egészségügyi szervezetek szerte a világon sürgetik az embereket, hogy gyakorolják a fizikai távolságot. A fizikai távolság hatékony módszer a SARS-COV-2 terjedésének megakadályozására, de ez magányhoz vezethet.
Az idősebb felnőttek különösen valószínűleg elszigetelten érzik magukat. A COVID-19 járvány előtt a kutatók becslése szerint az izoláció több mint 8 millió idősebb felnőttet érint.
Az egyik oka annak, hogy az idősebb felnőttek jobban veszélyeztetik a magányt. Özvegység
Ezek a változások megszakíthatják a társadalmi kapcsolatokat, megnehezítve a szocializációt. A fogyatékossággal élő vagy egészségi állapotú embereknek, amelyek korlátozzák a fizikai aktivitást, szintén nehezebbnek tarthatják az otthoni szocializációt. A
életkor és a mögöttes egészségügyi feltételek szintén kockázati tényezők a súlyos COVID-19 tünetek kialakulásához. A kiszolgáltatott emberek védelmének legjobb módja a fizikai távolság gyakorlása, de ez súlyosbíthatja a magányt azokban az emberekben is, akik már elszigetelten érzik magukat.
A magány aránya az Egyesült Államokban is növekszik. Egyes szakértők azt sugallják, hogy az Egyesült Államokban egyre több ember rendszeresen tapasztalja az elszigeteltséget. Más nemzetek – beleértve Németországot, Ausztráliát és az Egyesült Királyságot – azt mondják, hogy magányos járványnak kell szembesülniük.
Egyes társadalmi tendenciák társadalmi megszakadást is okozhatnak. Például az átlagos háztartási méret csökkent, és még sok más párt úgy dönt, hogy nem gyermeke.
A kutatók szintén alacsonyabb részvételt nyertek a társadalmi csoportokban, az alacsonyabb részvétel a vallási csoportokban, és az Egyesült Államokban a társadalmi csoportok átlagos méretének csökkenése
Egyéb életmód -tényezők, amelyek többé teszik, amelyek többé teszik. Valószínűleg, hogy valaki a magányt megtapasztalja:
- válás
- Egyedül élni
- Egyedülálló
Jelek és A
tünetek bizonyos jelek és tünetek, amelyek arra utalnak, hogy az elszigetelés befolyásolja az ember mentális egészségét:
- A depresszió és a szorongás érzései
- Agresszív viselkedés
- Passzív hozzáállás
- Rossz alvásminőség
- kognitív hanyatlás
- Megváltozott memória
- Rossz önálló önálló gondoskodás vagy önmagában is
A kutatók úgy vélik, hogy a magány és az elszigeteltség következményei az ember életkorától függően különböznek.
Például a 18–49 éves korú emberek küzdenek a fókuszálásra, vagy gyakrabban is fogyaszthatnak. Eközben a gyermekek és a fiatal serdülők kognitívabb, viselkedési és érzelmi nehézségeket tapasztalhatnak.
Hogyan maradhat kapcsolatba
A másokkal való kapcsolat megtalálása csökkentheti a magánynak az emberek mentális egészségére gyakorolt hatását, amikor a helyükön menekülnek.
A szeretteikkel, a barátokkal és a rászorulókkal való kapcsolatfelvétel ma számos formában áll. Több platform közül választhat, az emberek csatlakozhatnak:
- Telefon és szöveg
- E -mail
- A közösségi média a közösségi média
- Video chat platformok
Hogyan kell vigyázni mások
A világ minden tájáról a fizikai távolságra való protokollokkal, a WHO javasolják a rászoruló embereket A Covid-19 járvány alatt. Jó ötlet kapcsolatba lépni a közösség tagjaival, akiknek veszélyeztethetik az elszigeteltség, a magány és az egészségügyi komplikációk.
Kopogva a szomszéd ajtaján, biztonságos távolságra maradva, vagy telefonon hívva, emlékeztetheti őket, hogy a közeli támogatásuk van. A rendszeres telefonhívások vagy videocsevegések beállítása szintén segíthet csökkenteni a magány érzéseit.
Valaki gondozási csomagok küldése egy másik módja annak, hogy kapcsolatban maradjon. A kiszolgáltatott személyeket gondozó emberek gyógyszereket vehetnek fel, vagy eldobhatják az élelmiszereket és más alapvető elemeket a küszöbükön.
Ugyanakkor, bár sok vállalkozás bezárt a Covid-19 járvány során, lehetséges edzésprogramok, szépség- és ápolási videók, valamint tanfolyamok online megtalálása. Az online tevékenységekben való részvétel más emberekkel elősegítheti a kapcsolat érzését és csökkentheti a magányt.
mikor kell segítséget kérni
A magányt szenvedő embereknek orvos vagy terapeuta segítségét kell kérniük, ha a szorongás vagy a depresszió jeleit vagy tüneteit észlelik. Ezek magukban foglalhatják:
- Nyugtalanság vagy ingerlékenység
- tartós aggodalom
- Túl sok vagy túl kevés alszik
- A koncentráció képtelenség
- öngyilkossági gondolatok
Amikor valaki másra való bejelentkezéskor érdemes ellenőrizni, hogy esznek, alszanak és gondoskodnak -e magukról. Ha küzdenek, akkor részesülhetnek a támogatásból.
öngyilkossági megelőzés
Ha ismersz valakit, akinek azonnali kockázata van az önkárosodás, az öngyilkosság vagy a bántalmazás miatt:
- Tegye fel a nehéz kérdést: – Az öngyilkosságot fontolgatja?
- Hallgassa meg a személyt ítélet nélkül.
- Hívja a 911 -et vagy a helyi sürgősségi számot, vagy szöveges beszélgetés a 741741 -hez, hogy kommunikáljon egy képzett válság -tanácsadóval.
- Maradjon a személlyel, amíg a szakmai segítség meg nem érkezik.
- Próbáljon eltávolítani a fegyvereket, gyógyszereket vagy más potenciálisan káros tárgyakat.
Ha Ön vagy valaki, akit ismersz, öngyilkossági gondolata van, akkor a megelőző forródrót segíthet. A nemzeti öngyilkosság-megelőzés mentővonala napi 24 órát érhető el a 800-273-8255 telefonszámon. A válság idején a hallás nélküli emberek használhatják a preferált váltószolgálatot vagy a 711-es tárcsát, majd a 800-273-8255-et.
Kattintson ide a további linkek és a helyi erőforrásokért.
Összegzés
A COVID-19 Pandemic arra kényszerítette az embereket, hogy önszabályozzanak, hogy megakadályozzák a SARS-COV-2 terjedését. A magánynak azonban súlyos egészségügyi következményei lehetnek, és súlyosbodhatnak olyan állapotokat, mint a depresszió, a szorongás és a demencia. A
távolról szocializáció, például az online platformon keresztül, megkönnyítheti a magány érzéseit és megakadályozhatja annak szövődményeit, különösen a kiszolgáltatott személyek számára.
Azok számára, akik az elszigeteltség miatt mentális vagy fizikai egészségi állapotában változásokat tapasztalnak, az orvossal kell beszélnie.
- Mentális egészség
- szorongás / stressz
- influenza / hideg / sars
- fertőző betegségek / baktériumok / vírusok
- Idősek/öregedés
Az orvosi hírek manapság szigorú beszerzési irányelveket tartalmaznak, és csak a szakértői áttekintett tanulmányokból, az akadémiai kutatóintézetekből, valamint az orvosi folyóiratokból és egyesületekből származnak. Kerüljük a tercier referenciák használatát. Összekapcsoljuk az elsődleges forrásokat – beleértve a tanulmányokat, a tudományos referenciákat és a statisztikákat – az egyes cikkekben, és felsoroljuk azokat a cikkek alján található források szakaszban is. Többet megtudhat arról, hogyan biztosítjuk, hogy tartalmunk pontos és aktuális legyen a
szerkesztői politika elolvasásával.